Valamikor rég, messze Keleten, a Dzsusin birodalomban szolgáltak az Árnybírák. A harcos-bírák, akiket saját nyelvükön Angjo Onsinak neveztek, a császár megbízásából járták a birodalmat, hogy letörjék a helytartói önkényt és igazságot hozzanak a népnek. Álruhában utaztak, és a császári Mahai Pecséttel szolgáltattak törvényt. S bár Dzsusin elbukott, egy magányos Árnybíró máig folytatja útját…
Azthiszem ez a bevezető lényegében mindent elárul eme manga sajátos világáról. Nekem legalábbis felkeltette az érdeklődésemet, hogy megvegyem minden kötetét és nyomonkövessem Munszu-sama és Szando kalandjait. :D
Csapjunk is a közepébe!
Munszu , akiről még álmában sem feltételezné senki, hogy igazságos, türelmes, jószívű és barátságos Árnybíró lehet, a háromlovas Mahai pecsétjével járja a vidéket legfőbb ellenségét, Adzsitét kutatva. Eleinte nyom nélkül vándorol városról városra és segíti a nép életét. Ez valójában úgy néz ki, hogy mindenkin átgázol aki az útjában áll. Legyen szó kapzsi és gonosz helytartókról vagy akár egy tűzfegyverekkel felfegyverkezett rablóbandáról. Közben összeismerkedik leendő Szandojával Csunhjanggal és Bangdzsával az inkább lelkes mint tehetséges varázslóval.
Lassan feltűnnek a régi bajtársak a Dzsusinért vívott csatákból. Mindegyiküket le kell győzni ahhoz, hogy Munszu tovább juthasson célja beteljesítése felé.
Feltűnnek eddig ismeretlen személyek is, és egyre több dologra derül fény Árnybírónk múltjából.
A manga írója Joun In-Van rengeteg koreai mondát dolgozott fel és illesztett a történetbe amit a fejezetek közötti szövegekből jobban is megismerhetünk. A sztori nagyon izgalmas, nincs olyan fejezet ahol ne történne valami váratlan. De szerelmes szálakból sincs hiány, szóval ez nem kifejezetten fiúknak szóló manga. :D Ne feledkezzünk meg a gyönyörű rajzokról sem, hiszen nélkülük fele annyira sem lenne élvezhető a történet. Jang Kjung-Il, a rajzoló komolyabb rajzstílusa remekül beleillik a történetbe. |